Kolorowo poplenerowo

Jak już kiedyś pisałam w jednym z wcześniejszych moich wpisów blogowych, próbuję w sobie (na wczesną starość) rozbudzić talent malarski, którym niewątpliwie dysponował mój tato.  To budzenie następuje powoli i tak do końca nie jestem pewna, czy aby mam co budzić 🙂  Niemniej prawda jest taka, że od jakichś trzech lat uczęszczam –  aczkolwiek czasami niezbyt systematycznie, tak jak mi czas pozwala – na warsztaty malarskie w Radziejowicach.  Mam tam stałą grupę koleżanek malarek: cudownych, dowcipnych, wrażliwych, utalentowanych pań i jednego męskiego rodzynka, Jacusia, o którego dbamy i którego dopieszczamy.  Nad całą naszą grupą i jej twórczymi wysiłkami czuwa dzielnie drobna w posturze, lecz wielka talentem Hania Gancarczyk. Jak to w życiu bywa, tak jest i w naszej grupie.  Jedni malują szybciej, inni wolniej.  Jedni przychodzą z gotowym zamysłem, inni dopiero poszukują.  Jedni wypracowali już swój styl i warsztat, inni się jeszcze nad nim trudzą.  Nie powiem do których ja należę.  Ale kiedy już coś stworzymy, to jesteśmy wszyscy z tego tak samo dumni i chętnie nasze prace pokazujemy na wernisażach.

Równie chętnie organizujemy latem malunki en plain air, czyli tak zwane plenery.  W minioną sobotę uskuteczniłyśmy takowyż plener u mnie w Radoniach, pomimo iż tropikalna temperatura powodowała spływanie farb z palet na murawę, prowokowała zachowania nie licujące z powagą miejsca i ogólnie skłaniała raczej do jakiegoś znacznie chłodniejszego dolce far niente.

Panie stawiły się w pełnym rynsztunku malarskim, każda w dodatku przynosząc ze sobą jakiś smakowity gościniec, który ustawiałam na wyciągniętym z powozowni na tą okazję stole.

Ja ze swojej strony przygotowałam sztalugi, lemoniadę z kwiatu bzu czarnego i poczęstunek w postaci chłodnika z dworskim wkładem jajecznym.

Po dłuższych deliberacjach i zwiedzaniu parku każda z pań znalazła sobie swój własny widok do uwiecznienia i wszystkie zabrałyśmy się do pracy.

Między sztalugami krążyła nasza niestrudzona nauczycielka Hania, służąc wszystkim radą, komentarzem, a czasami również i swoim pędzlem.

I miałyśmy również wielkie szczęście, że w tym samym czasie dwór odwiedził mój przyjaciel Sebastian Łuczywo ze swoją rodziną i uwiecznił nasze wysiłki malarskie w pięknych kadrach fotograficznych.  Wielką frajdę miały również moje zwierzaki, do których dołączyły psiaki Sebastiana i tak razem w okrągłej liczbie sześciu krążyły, obwąchiwały i nas doglądały, aż w końcu zmógł je upal i padły zgodnie w cieniu pod stołem pod jesionem.

Mam nadzieję, że to co zostało zaczęte na plenerze doczeka zakończenia na kolejnych warsztatach radziejowickich, a efekty post plenerowe będzie można oglądać na kolejnym – pewnie już jesiennym – wernisażu. A tymczasem załączam resztę zdjęć z naszego kolorowego i wesołego pleneru radońskiego.

Zostaw odpowiedź.

Możesz używać następujących znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>